Сторінка для батьків

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ПЕРШОКЛАСНИКІВ 

Вступ дитини  до школи – важлива подія в її житті. Для неї  починається  шкільне життя: з'являються особливі, пов'язані зі школою турботи і обов'язки.
Правильний підхід до дитини, вміле її виховання – основа успішного навчання. Але без допомоги батьків, без узгодженої роботи сім'ї  та школи навіть  найдосвідченішому вчителю важко вести роботу з навчання та виховання дітей.
Батьки повинні добре запам ’ятати, що з першого дня перебування дитини у школі , вони повинні піклуватися про те, щоб вона успішно виконувала все, що вимагають учитель і школа.
Для цього батькам майбутніх першокласників треба серйозно подумати про те, як краще підготувати дитину до навчання у школі.
                                                                                Шановні батьки!
У першу чергу необхідно подбати про моральну та психологічну готовнІсть дитини до шкільного навчання. Щоб Ваша дитина стала успішною  в школі, намагайтеся розвивати у неї такі якості ,як відповідальність, організованість, самостійність, ініціативність.


Організованість : 
- дитина без підказки батьків повинна вміти приготувати все необхідне для прогулянки, гри або діяльності;
- у заданому темпі виконувати прохання, доручення;
- прибирати на місце речі, іграшки тощо.
Ініціативність:
- вміння переключатися від інструкцій до самостійних дій .
Самостійність:
- виконання дітьми постійних обов'язків у родині.
Уміння жити в колективі:
- доброзичливість ;
- прояв уваги та турботи до інших;
- життєрадісність;
- прояв уваги до членів сім'ї, близьких людей.
Як навчити дитину спілкуватися :
- уміння слухати співрозмовника, не перебиваючи його;
- говорити самому тільки після того, як співрозмовник закінчив свою думку;
- використувати слова, характерні для ввічливого спілкування, уникати грубощів .
Продовжуйте грати з дітьми!
У грі розвивається увага, пам'ять, мислення, мова, уява. Для підготовки до школи корисні наступні ігри:
- на увагу, пам'ять, зосередженість (що змінилося?, хто пішов?, що сховали?, зроби за зразком);
- розвивати уявлення про якість і властивості предметів (знайти такий же предмет за кольором, розміром, формою; вгадай на дотик,  з чого виготовлено предмет);
- розвиток логічного мислення (що спочатку? що потім? Пори року; порівняння.);
-  розвиток мови (слова навпаки, синоніми, придумуємо рими тощо).
      8 порад для батьків першокласника
          Щоб перший похід у школу не став для малюка стресом, як і звикання до нового статусу «дорослого»  готуватися слід заздалегідь. В ідеалі – за місяць до початку навчального року. Психологи рекомендують діяти за таким планом:
                1. Ходити гуляти до школи                                                                                
   І обов'язково влаштувати дитині докладну екскурсію. Зайти всередину школи, показати першокласнику місце, де він проводитиме навчальні години – клас, спортивний зал, їдальню, туалет, медпункт та інше.
                  2. Репетирувати збори до школи                                                                                                             Нехай майбутній першокласник навчиться самостійно готуватися до навчального дня: одягати форму, складати рюкзак. Батьки повинні показати, що й куди класти, щоб у портфелі легко можна було знайти необхідну річ.
                  3. Прокидатися раніше                                                                                                Щоб дитина не позіхала на першому уроці,  вам доведеться змінити її розпорядок дня – і поступово привчити вставати раніше (попередньо розрахуйте, о котрій повинна вставати дитина, щоб встигати зібратися в школу без поспіху). Місяця до початку занять вистачить, щоб вона звикла до нового розкладу без стресу для організму. Це важливо, особливо якщо  у вас  маленький «соня», якого вранці важко розбудити.
                4. Навчіть дитину правильно реагувати на невдачі
                  5. Привчити до порядку в кімнаті                                                                       
  Можна у формі гри – показати та розкажи, як важливо, щоб кожна річ знаходилась на своєму місці. Можна придумати разом із дитиною, де «житимуть» олівці, книжки, зошити, фломастери, портфель, шкільна форма та інше. І пояснити, як важливо, щоб кожна річ була у своєму «будиночку»: нехай це будуть полички, тумбочки, коробочки, папочки. Головне, щоб дитина звикла підтримувати порядок і чистоту у своїй кімнаті, портфелі.
                      6. Не лякати школою та поганими оцінками                                                           Навіть якщо дитина не слухається або погано поводиться, не варто її лякати (хоч і з метою виховання) фразами на зразок «у школі тебе навчать, як поводитися», «якщо не будеш слухатися, учителька тебе покарає» тощо. А також нехай дитина завжди знає, що в школу вона іде по знання, а не по оцінки,  нехай не боїться йти додому з поганою оцінкою та не думає, що батьки її розлюблять.
                        7. Хороші манери дитини – дзеркало сімейних стосунків                                 «Дякую», «вибачте», «чи можна мені…» повинні увійти в мовлення дитини до школи.  Не заохочуйте вседозволеність.
                        8. Грати у школу                                                                                    Займатися з малюком «уроками» у формі гри, щоб тренувати пам'ять,  мовлення, увагу тощо. Наприклад, прочитайте казку і попросіть дитину розповісти, що найбільше запам'яталося, запропонуйте намалювати вподобаних героїв. Допомагайте дитині, ставте навідні запитання, міркуйте разом із нею. Так  дитина навчатиметься виражати свою думку та не розгубиться, коли вчителька запитуватиме її на уроках.  Також намагайтеся повторювати з дитиною літери, цифри, читати, писати, щоб злегка привчити та підготувати дитину до перших уроків. Але зверніть увагу: грайте у школу без фанатизму, щоб не перевантажити дитину.

         9  речей, які повинні зробити батьки першокласника
                                                       1 ВЕРЕСНЯ
1.        Малюк, швидше за все, буде хвилюватися і сам прокинеться вдосвіта. Прикрасьте його кімнату повітряними кульками, плакатом із веселим надписом.
2.        Багато хто з батьків вважає, що подарунків цього дня робити не обов’язково. Між тим яскравий згорток поруч із подушкою трохи розвіє дитячі хвилювання і, з іншого боку, підкреслить важливість події.
3.        На весь сьогоднішній день забороніть собі повчати дитину, не хмуртеся, не гнівайтеся, не обурюйтеся і не підвищуйте голос!
4.        Відкладіть усі справи, візьміть на роботі відгул. Коли малюк вперше переступить шкільний поріг, ви маєте бути поруч із ним.
5.        Скажіть своєму першокласнику, який він має чудовий вигляд.
6.        Зустрічаючи дитину зі школи, розпитайте її, як пройшов перший день. Поцікавтеся, що вона робила і, обов’язково похваліть за те, що вона трималася впевнено (навіть, якщо вона вмудрилася щось загубити).
7.        Увечері влаштуйте святковий чай. З такого приводу запросіть бабусь, дідусів – їм також буде приємно привітати першокласника.
8.         Не забудьте сказати дитині, як сильно ви її любите.
9.    Засинаючи, дайте собі слово бути стосовно дитини й надалі такими ж спокійними та уважними,  як сьогодні!                                                                                                                                                     
Пам’ятайте просту істину: освіта може зробити дитину розумною, але щасливою її робить тільки душевне, розумно організоване спілкування з близькими і улюбленими людьми – сім’єю.
  



Комментариев нет:

Отправить комментарий